Jazzové vítání léta 15.6.2021

Na Poříčí, Biskupská 1137/13, Praha 1 – Nové Město

PRAGABUILDING, spol. s r.o.  

pořádá koncert ,,Jazzové vítání léta´´

Koncert původně plánovaný na 22.10.2020, následně 19.11.2020, 14.1.2021, 16.3.2021 se přesouvá na nový termín konání 15.6.2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Nechte se unést odpočinkovými romantickými jazzovými skladbami, které vám představí Marta Kloučková Quintet. Obsazení: Marta Kloučková – zpěv, David Dorůžka – kytara, Vít Křišťan – fender rhodes, Jan Fečo – kontrabas, Marek Urbánek – bicí. Zastavte se a zasněte se po celodenním shonu. Zajímavá akustika v krásném prostředí kostela, který procházel tolika proměnami ve své historii.

 

Koncert proběhne v KOSTELE SVATÉHO PETRA NA POŘÍČÍ, Biskupská 1137/13, Praha 1 – Nové Město. 

Zajímavá akustika v krásném prostředí kostela, který procházel tolika proměnami ve své historii.

Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka působící na české jazzové scéně. Je finalistkou mezinárodní soutěže jazzových zpěváků Voicingers 2017 a semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018. Těžištěm její autorské tvorby je Marta Kloučková Quartet, který tvoří hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (Vít Křišťan – p, Jan Fečo – bs, Marek Urbánek – ds). Na podzim roku 2018 této sestavě vyšlo autorské album s názvem Loving Season (Hevhetia), na kterém hostují kytarista David Dorůžka a soubor Clarinet Factory. Se svým kvartetem i hosty od té doby vystoupila na tuzemských jazzových a multižánrových festivalech (např. Polička Jazz Fest, MHF Dobršská Brána, Smetanova Litomyšl, Mladí Ladí Jazz, Československý jazzový festival Přerov) i v zahraničí (např. Sunset-Sunside, Paříž). Mimo to je členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková a další). Od roku 2020 ji můžete slýchat na Českém rozhlasu Vltava v pořadu Sedmé Nebe. Na koncertě ji doprovodí přední čeští jazzmani, kteří jsou jejími stálými spoluhráči – kytarista David Dorůžka, pianista Vít Křišťan a kontrabasista Jan Fečo.

www.martaklouckova.cz

Odkaz na prodejce Ticketstream:

https://www.ticketstream.cz/akce/marta-klouckova-quartet-podzimni-jazzove-rozjimani-137885